סבוריאה – לקרוא, להבין, לטפל 

 הסבר רפואי על סבוריאה

מחלות עור היו מאז ומעולם תחום קשה להתמודדות עבורנו, בני האנוש. הסבל הפיזי בשילוב עם המראה הלא אסטטי של רוב מחלות העור, אינם מקלים על ההתמודדות של החולים. כזו היא גם הסבוריאה.

השם המלא של המחלה הוא סבוריאה דרמטיטיס (Seborrheic dermatitis). זוהי מחלת עור, שתוקפת בעיקר את איזור הפנים, הקרקפת, הצוואר ולעיתים את בתי השחי והמפשעה – שכבות עור עליונות ובעיקר מקומות עם ריכוז גבוה של בלוטות חלב.

סבוריאה היא מעין תגובה דלקתית של העור. סיבותיה אינן ידועות. למעשה, כאשר יש בעיה בתפקוד בלוטות החלב של הגוף עקב גורמים שונים, מתפרצת סבוריאה באזורים הבעייתיים.

סבוריאה ושיטות הטיפול

 

במסגרת ההתמודדות במחלה פותחו מגוון שיטות טיפול, אשר בחלקן שיטות קונבנציונאליות – תרופות וכימיקלים, ובחלקן – שיטות טבעיות. סטרואידים ודומיהם מוצעים רבות לאנשים הסובלים מסבוריאה, והפיתוי אכן גדול ליטול אותם. אך כדאי לחשוב היטב רגע לפני שעושים זאת. מדוע לא להשתמש בשיטות טיפול ללא כל תופעות לוואי.

שיטות טיפול אלטרנטיביות, המוצעות כנגד תופעת הסבוריאה?

תזונה מיוחדת, טיפולי קוסמטיקה מקצועיים, שימוש בצמחי מרפא, דיקור ועוד – הם רק חלק מהאמצעים הטבעיים והלא מזיקים בהתמודדות מול הסבוריאה.

רציתי שתקראו על סבוריאה כי….

כבעלת מכון קוסמטי בראשון לציון, בתחום טיפול בבעיות עור, וכקוסמטיקאית רפואית, אני מכירה מקרוב את ההתמודדות הלא קלה עם מחלת הסבוריאה. חשוב לציין, כי עד היום לא נמצאה תרופת פלא שתמגר לחלוטין את המחלה, אך בהחלט ניתן באמצעים שאינם סטרואידים לטפל ולהקל על החולה בעת התפרצות המחלה ואף למנוע התפרצויות חזקות.

כדי להבין ולהכיר את כל מה שעומד מאחורי מחלת הסבוריאה, הפקתי עבור ציבור הגולשים ספר המכיל המון מידע אודות המחלה, דרכי הטיפול בה, שיטות להקטנת אחוזי ההתפרצות שלה ועוד.

אני מזמינה אתכם לשלוח אליי מייל אישי שלכם ואוכל לשלוח אליכם למייל ספר שכתבתי אודות הסבוריאה ולקרוא את כל האמת מאחורי מחלת הסבוריאה. הבנת הגורמים והכרת שיטות הטיפול הן השלב הראשון בדרך לטיפול נכון בבעיה.

mori3@bezeqint.net

לכל שאלה אהיה  ב: 052-8705343
יהודית מורי
הרב שלינקה 3
נחלת יהודה. ראשון לציון

תמונה של אישה