טיפולים להסרת שיער ללא כאב- יש חיה כזו?

טיפולי  הסרת שיער הפכו להיות סוג של עקב אכילס עבור נשים וגברים. כולם רוצים ליהנות מכל העולמות: מצד אחד להיות חלקים לחלוטין, מטופחים ואסתטיים, ומצד שני לסבול מינימום של כאב לשם כך, אך המחשבה על הסרת שיער ללא כאב נשמעת לפעמים כמו חלום מתוק ורחוק- האם יש שיטה כזו?

 

הסרת שיער בלי כאבים- איך?

אם עד היום התרגלו ששיטות הסרת שיער שאינן כואבות, הן בדרך כלל גם פחות יעילות, כמו גילוח בסכין או הסרת שיער בעזרת קרמים למריחה, ואילו שיטות יעילות יותר של הסרת שיער כמו שעווה הן בדרך כלל כואבות מאוד, הרי שכיום ישנן שיטות הסרת שיער רבות ומגוונות הרבה יותר, ויש לתת את הדעת מי מהן מכאיבה, מי כרוכה בסיכונים ולמי ישנן תופעות לוואי.

הסרת שיער בלייזר הינה שיטה יעילה של הסרת שיער אך היא כרוכה בכאב, משום שבמהלך הטיפול קרני הלייזר מקרינות חום אל שורשי השערה, ומייצרות שריפה של האיזור. אמנם הכאב פוחת מטיפול לטיפול אך עדיין ישנם דיווחים רבים על תחושות כאב, כוויות ושריפות בעקבות הסרת שיער בלייזר.

הסרת שיער באפילציה היא שיטה שגם נחשבת לכואבת, וגם לאיטית מאוד, משום שהיא מתבצעת במקום על איזור נרחב, בצורה ממוקדת לכל שערה, ולכן גם מתאימה רק לאיזורים ממוקדים כמו הפנים או בית השחי. בשיטה זו מחט חשמלית מוחדרת אל מתחת לעור והורסת את שורש השערה, כך שהתוצאה אפקטיבית למדי אך לעיתים נוצר גירוי במקום, דימום קל ותחושות כאב.

 

הסרת שיער באינפרא אדום- כך מסירים בלי לבכות

השיטה שנחשבת להכי פחות מכאיבה, הכי פחות מסוכנת והכי פחות מייצרת תופעות לוואי היא השיטה של הסרת שיער באמצעות קרני אור אינפרא אדום, שנחשבת לבטוחה לשימוש. במהלך טיפול באינפרא, חודרות הקרניים האינפרא אדומות אל שורשי השערה באורכים ובתדרים משתנים, וכך מחלישות את השיער, גורמות לו לצמוח דק וחלש יותר ואף מעלימות אותו לחלוטין. המטופלים שעוברים טיפולי הסרת שיער באינפרא מדווחים במקרה הרע על תחושות עקצוץ קלות מהן ניתן להימנע בעזרת מריחת חומרי אלחוש במידת הצורך, ובמקרה הטוב, כלומר ברוב המקרים, על היעדר של כל תחושת כאב.

הצוות המקצועי שלנו במור קליניק, בעל נסיון רב שנים בביצוע

הסרת שיער בדרכים שונות ולכן ביכולתנו לומר בוודאות כי הסרת שיער באינפרא אדום בעזרת מכשור מתקדם והבנה מעמיקה של התחום, היא הדרך הנעימה ביותר להיפטר מהשיער, ללא תחושות של כאב או ייסורים. מבחינתנו הסרת שיער אינה חייבת להיות כרוכה בתחושות קשות, ונשמח להוכיח גם לכם כי בשביל להיות יפים, אתם לא חייבים לסבול!