הסרת שיער לבעלי עור כהה – רק באינפרא אדום

מה לעשות, לא כולם ניחנו בעור חלק ונטול שיער. למעשה, הסטטיסטיקה מראה שרובנו סובלים משיעור יתר, ומשוכנעים שחיינו יראו הרבה יותר טוב בלי שיציץ מכל מיני מקומות בגוף. אותו שיער סורר, הצומח בעקשנות במקומות לא רצויים, הוא מטרד ידוע, המוכר כמעט לכל אחד מאיתנו.

 

ההיסטוריה מלמדת שלאורך שנים רבות מנסות הנשים להיפטר משערן בדרכים שונות ומגוונות. לשמחתנו, במהלך השנים התפתחו מאוד שיטות הסרת השיער והומצאו שיטות חדשות ויעילות, לגברים ולא רק לנשים, שהפכו את החלום להיות חלק ויפה לתמיד למציאות אפשרית וזמינה. בעשורים האחרונים פותחו גם כמה שיטות, המבטיחות הסרה של כ-80% משיער גוף מיותר, לצמיתות.

 

אחת השיטות היותר מוכרות, היא שיטת הסרת השיער באמצעות קרן לייזר. שיטה זו היא יעילה, אלא שמלבד הכאב והסיכונים הכרוכים בה – אחד מחסרונותיה המרכזיים הוא, שאין היא מתאימה לכהי העור שבנינו. אורך הגל בשיטת הסרת שיער בקרן לייזר הוא קבוע ועוצמת החום היא גבוהה מאוד. בשל עוצמת האור הקבועה, קרן הלייזר איננה מצליחה, במקרים בהם העור כהה, לזהות הבדל בין גוון השערה ובין גוון העור, ולכן הטיפול מתברר כלא יעיל בהסרת שיער לבעלי עור כהה.

 

הסרת שיער באינפרא אדום לבעלי עור כהה

 

לעומת טיפול להסרת שיער בקרן הלייזר, אחד מיתרונותיה המרכזיים של טכנולוגיית הסרת השיער באינפרא אדום הוא שהטיפול מתאים לבעלי עור כהה ואף אידיאלי להם. הסרת השיער במקרים אלה היא אף יעילה יותר מהסרת שיער של מטופלים בהירי עור. גם לגוון השיער עצמו יש משקל. ככל שהשערה קשה ושחורה – כך יהיה קל יותר להסירה וידרשו פחות טיפולים עד להגעת התוצאות הרצויות בטיפול אינפרא אדום.

 

בשונה מקרן הלייזר, קרן האור שמפיק מכשיר

אינפרא אדום היא בעלת תדרים שונים, וניתן לשנות את עוצמתה. ספקטרום השינוי הוא רחב מאוד וכולל מגוון אפשרויות, החל מאור חלש ובהיר וכלה באור תת-אדום שעל שמו קרוי המכשיר. אנרגיית החום המופקת ממכשיר אינפרא אדום ממיסה את הנוזלים המצויים בזקיק השערה והורסת את השורש מיסודו. התהליך איננו כרוך בכל כאב, שכן הפולסים המופקים ממכשיר אינפרא אדום הם מהירים והטמפרטורה איננה גבוהה.

 

פעולתה של קרן האור במכשיר אינפרא אדום זהה לפעולתה של קרן הלייזר, אך בניגוד לקרן הלייזר באמצעות אורכי הגל המשתנים ניתן להתאימה גם לבעלי עור כהה מאוד. כאמור, את אורך הגל ניתן להתאים להפרשי הגוונים השונים בין העור ובין השיער, ולגוון עורו של המטופל בצורה אשר תתאים לו באופן אישי.

 

 

 

יתרון משמעותי נוסף הוא, שבעוד שעוצמת קרן האור במכשיר הלייזר גורמת פעמים רבות לכאב, ואף עלולה להסתיים במקרים קיצוניים -, אם לא נעשתה על-ידי רופא מתמחה בתחום – בכוויות חריפות, הקרן של מכשיר אינפרא אדום גורמת לכל היותר לגרוד או לעקצוץ קל בלבד.

 

טיפול להסרת שיער באינפרא אדום במור קליניק – את מוזמנת ליצור קשר לייעוץ וקביעת תור לטיפולי אינפרא אדום במכון הקוסמטיקה מור קליניק, מהמובילים בתחום הקוסמטיקה הרפואית, האסתטיקה והיופי.