השיער בגבות שלכם נושר? יש קשקשת בגבות?

איך תדעו שיש לכם סבוריאה בגבות?

 

מחלת עור זו היא שכיחה למדי ומתפרצת בדרגות קושי השונות מאחד לאחר. אם חשבתם שמדובר במחלת עור התקפת רק אזורים כמו פנים, קרקפת או אפיל מפשעה, טעות בידכם. בדקו את עצמכם-

הגבות שלכם נושרות? האם הן מלאות בקשקשת? העור תחתן אדמומי ושומני? יש לכם סבוריאה.

בלי לחץ, סבוריאה מאופיינת אצל כחמישה עשר אחוזים מהאוכלוסייה, גם בקרב תינוקות ובדרגות שונות. כשמדובר בגבות, אכן, התחושה אינה נעימה. לפני שנדבר על הפתרונות, ננסה להבין את הסיבות.

הסיבה העיקרית היא מתח ולחץ נפשי. נכון שקל להגיד "תירגעו", אולם חשוב לדעת ולקחת בחשבון שמתח גורם לתופעות רבות, ולא רק לקשקשת בגבות. אז כן. תירגעו. גורמים סביבתיים כמו קור, חום או לחות אף הם תורמים מאד להתפרצות הסבוריאה, כמותם גם תזונה עשירה בשומן ובחומרים תעשייתיים או אפילו אלרגיה למזון שאתם אפילו לא מודעים לקיומה.

מחסור בויטמינים כמו B12   וגם B6 אף הם תורמים לתופעה. וגם, נמצא כי יש קשר הדוק בין מי שהיו לו בעבר פצעי אקנה, לבין סבוריאה.

גנטיקה היא גם מקור עיקרי לסבוריאה, כמוה גם רקע של פסוריאזיס. עד כאן הסיבות.

ועכשיו הפתרונות לסבוריאה

מאחר ומדובר בשטחי עור אדומים אשר מכוסים בקשקשים יבשים שנובעים מהפרשת שומן מבלוטות החלב, תאי העור לא מספיקים לרדת באופן עקבי והם מאופיינים ביובש מוגבר הנראה כמו קשקשת שנושרת מהגבות, לעתים יחד עם שיער הגבות. אפשר וניתן להעלים את התופעה ולהקל על תחושת הגרד המטרידה באמצעות טיפול, פרי פיתוח צרפתי שכבש את העולם של הרפואה האסתטית בסערה.

מדובר על טיפול חדשני בקור, שמטרתו להקפיא את עור הפנים, או אזור הגבות, ולהביאם ליד מצב בו ניתן יהיה להחדיר בעזרת גולה קרה לעור ומתחת לתאים העליונים חומרים עשירים, מזינים ומלאים בלחות , הרגעה וויטמינים, מרגיעה את העור , מזינה אותו ומאפשרת זרימת חמצן מבחוץ פנימה. התוצאות מדהימות, השיפור ניכר כבר בטיפול הראשון, ותחושת הגרוד ואי הנעימות האסתטית כבר מאחוריכם.

בררו עם הקוסמטיקאית הרפואית שלכם עוד על טיפול בקור.

יהודית הקוסמטיקאית הרב שלינקה 3 ראשל"צ 052-8705343

Leave a comment