עור שמן ומאפייניו

עור שמן ומאפייניו

עור הפנים שלנו דורש טיפול תמידי, שכן הוא חלק משמעותי במראה הכללי שלנו. עור שמן זקוק לטיפול מיוחד ואחר מאשר שאר סוגי העור. על מנת להתאים לעור פנינו את הטיפול הטוב ביותר, עלינו לדעת מהו עור שמן ומאפייניו:
  • הפרשת יתר של בלוטות החלב – עור שמן מתאפיין בהפרשת יתר של חלב (סבום), המיועד לריכוך ושימון העור. הפרשת יתר זו גורמת למראה מבריק של העור, הרחבת או סתימת הנקבוביות. בשל כך עור שמן אינו "נושם" מספיק ומייצר פצעונים ו"שחורים" (קומודונים) בתדירות גבוהה.
  • עור שמן עובר לרוב בתורשה.
  • עור שמן ותזונה – תזונה נכונה יכולה להשפיע לטובה על עור שמן. על מנת למנוע היווצרות שומנים ופצעים, בעלי עור שמן צריכים להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת. כדאי להימנע מאוכל מטוגן, מאכלים שמנים ו"גאנק פוד", פיצוחים, לא לצרוך כמות גדולה של מוצרי חלב וסוכרים.
  • עור שמן וקמטים – לעור שמן יש גם יתרונות, הוא מתקמט לאט יותר ביחס לסוגי העור האחרים. בגלל עודף הלחות הטבעית שלו, עור שמן נוטה להתקמט מעט מאוד עם השנים.
  • עור שמן ועונות השנה – ההתמודדות עם עור שמן קשה יותר בעונת הקיץ. , שכן בקיץ נוטים להזיע, דבר שמחריף את תופעות סתימת הנקבוביות והיווצרותם של פצעים וקומודונים. בקיץ יש לטפל בעור שמן בתדירות גבוהה יותר.
איך להתמודד עם עור שמן?
אולי זה לא אידיאלי לחיות עם עור שמן, אך זו בהחלט לא מחלה וזה ניתן לטיפול. אבחון נכון של סוג העור וטיפול מתאים, יכולים לשפר את מראהו של עור שמן פלאים.
עור שמן לא קשה לזהות, בעקבות הפרשת יתר של סבום, העור נוטה להבריק, להיראות ולהרגיש שמנוני. הנקבוביות המורחבות או הסתומות נראות לעין, ועל מנת למנוע היווצרותם של פצעונים יש להקפיד מאוד על דרך הטיפול בסוג עור שמן.
טיפול יומיומי:
יש להפקיד לשטוף את הפנים בסבון המיועד לבעלי עור שמן, ללא אלכוהול, פעם או פעמיים ביום. שטיפה תכופה יותר, עלולה לגרום להתייבשות העור ולכן אינה מומלצת. יש להשתמש במוצרי לחות על בסיס מים ובמוצרי איפור נטולי שומן, המיודעים לבעלות עור שמן.
לא כדאי להתאפר יתר על המידה, שכן עור שמן נראה אסתטי יותר כשהוא נקי.
טיפול תקופתי:
אחת למספר שבועות, עור שמן דורש טיפול יסודי יותר על ידי קוסמטיקאית רפואית, לניקוי והרגעת העור, הוצאת הקומודונים וטיפול בפצעים, אם יש. טיפול פנים בבעלי עור שמן צריך להיעשות בעדינות ובמיומנות רבה, למניעת צלקות או דלקות. טיפול כזה יקטין את הנקבוביות המורחבות המאפיינות עור שמן וישפר את מראהו.

Leave a comment