רק לא ראקוטן

רק לא ראקוטן

אקנה היא בעיה שאחוז ניכר מהאוכלוסייה מתמודד איתה בשלב כזה או אחר בחיים. חלק מדרכי ההתמודדות טבעיות, וחלקן דורשות התערבות רפואית מקצועית, התערבות קוסמטית וקבלת תרופות מרשם כמו ראקוטן – ההשלכות של כל אחת מהן ברורות ומוכחות מדעית.

שימוש בכדורי ראקוטן הוא אחת האפשרויות המוכרות לטיפול בפצעים, אך לתרופות מרשם כגון ראקוטן חסרונות רבים. הסיבה לכך, נעוצה בעובדה מדעית פשוטה, לפיה לכל תרופה הניתנת במרשם תופעות לוואי, ובמקרה של ראקוטן תופעות הלוואי עלולות לעלות על היתרונות. בנוסף, ניתן להגיע לאותן תוצאות בדרכים טבעיות יותר ועל ידי פילינג, קרמים או תכשירים שונים אחרים וטיפול מקצועי של קוסמטיקאית. באמצעות טיפולים כאלו, המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות, ניתן להגיע לתוצאה טובה יותר, מאשר בטיפול תרופתי, ולא פעם אפילו מהר יותר.

כיום רופאים משתדלים להימנע ככל שניתן ממתן טיפול בכדורי ראקוטן. ראקוטן ניתן רק לאחר שכל טיפול טבעי אחר נכשל, ובזהירות מרבית. למעשה, ידוע כי כדורי ראקוטן משפיעים במידה ניכרת על כל הגוף: הכבד, הכליות, המערכת ההורמונאלית, הציפורניים, השיער, ועוד איברים אחרים נפגעים כתוצאה מנטילת כדורי ראקוטן.

ראקוטן: מפגיעה בראייה ועד מחסור בוויטמינים

ישנם מקרים חריגים בהם גלולות ראקוטן עלולות לפגוע גם בראייה – בשל תסמונת המכונה "העין היבשה". נוסף על כך, פוגעים כדורי ראקוטן ביכולת הראייה בלילה, ולכן מומלץ מאוד שלא לנהוג בשעות החשיכה בזמן נטילת כדורי ראקוטן. כמו כן, הרכבת עדשות מגע בזמן נטילת כדורי ראקוטן עלולה להיות מעט בעייתית. תופעת לוואי נוספת של גלולות ראקוטן היא דיכאון.

ברוב המקרים מדובר על דיכאון קל ותקופתי בלבד, אך לעיתים מתפתח דיכאון קשה יותר, העלול אף לגרום להתפרצות של מחלות נפש. למרות שבסופו של דבר הסבירות שדבר כזה אכן יקרה נמוכה, רצוי לשקול את צעדינו בהתאם בטרם נתחיל לטול כדורי ראקוטן. חשוב לדעת גם שכדורי ראקוטן אסורים באיסור חמור בזמן הריון או הנקה, וכן לסובלים ממחלות כרוניות בכבד או בכליות. ראקוטן מכיל אף חומרים שהם למעשה נגזרת של ויטמין מסוג איי, ועל כן, כל מי שאלרגי לוויטמין איי או לחלק מחומריו, יכול להיפגע מנטילת ראקוטן.
רואקוטן אינו עוזר לצלקות!!! לעיתים אף מחמיר אותם.
הסבלנות משתלמת

עובדה נוספת אחרת היא שאין להסיר שערות בזמן בליעת ראקוטן – לא באמצעות שעווה ולא בעזרת אפילציה או לייזר. בזמן נטילת ראקוטן קורה תהליך בו הכדורים הופכים את שכבת האפידרמיס של העור לעדינה, רגישה וסדוקה, וכתוצאה מהסרת השיער ניתן לצור קרעים של ממש בעור.

לסיכומו של עניין, כתוצאה מלחץ ורצון לטפל בפצעי האקנה מהר ככל הניתן, עלולים בני נוער לא לשקול נכונה את כל הסיכונים ותופעות הלוואי שילוו נטילת ראקוטן או כדורים אחרים. חשוב מאוד להעיר את תשומת ליבם לעובדות אלו, ולנסות לפתור את בעיית האקנה באמצעות טיפולים טבעיים ככל הניתן.

צריך לדעת שכיום ישנם אפשרויות לשיפור וריפוי האקנה ללא נטילת הראוקוטן כמו שילוב של טיפולי אינפרא אדום בפנים עם מתן שני תכשירים לבקר וערב המבוססים על חומצות אלפא הידרוקסיות המפרקות את הדבק הבין תאי וגורמות לחידוש העור ולמניעת הופעת שחורים ושומנים בעור.

טיפול בפצעי בגרות במור קליניק – אתם מוזמנים ליצור קשר לייעוץ וקביעת תור לטיפול בפצעי בגרות במכון הקוסמטיקה מור קליניק, מהמובילים בתחום טיפולי הפנים.

התקשרו ליהודית
052-8705343
הרב שלינקה 3 נחלת יהודה, ראשון לציון

Leave a comment