הסרת שיער עם שעווה

מהי הסרת שיער עם שעווה? 

הסרת שיער עם שעווה היא פעולה של הסרת שיער תת עורית – כלומר, השיער מוסר יחד עם השורש שלו. הפעולה היא פעולה פשוטה יחסית – מורחים שעווה, חמה או קרה על האיזור המבוקש עם כיוון צמיחת השיער, מכסים את האיזור המרוח עם פיסת בד או נייר, מהדקים היטב ומושכים, נגד כיוון צמיחת השיער.

הסבר על התהליך

הסרת שיער בשעווה כאמור הוא הליך בסיסי למדי שמומלץ לבצעו אצל קוסמטיקאית אך זמין ונח גם לשימוש ביתי. לפני השימוש בשעווה נהוג לפדר את האיזור המטופל בטלק על מנת למנוע הזעה שתקשה על התהליך, הוא גם מקטין את הגירוי בעור.

יש למרוח את השעווה על האיזור המטופל עם כיוון צמיחת השיער, לאחר מכן יש להצמיד פיסת בד לאיזור המרוח ולהדק היטב על מנת שהליך המריטה יהיה נח ויעיל. המריטה תיעשה נגד כיוון צמיחת השיער בפעולה אחת מהירה, כדאי לחזור על הפעולה כפעמיים בכל איזור טיפול שכן לא תמיד כל השיערות נמרטות מפעם אחת.

 

הסרת שיער בשעווה לא מסירה את השיער לצמיתות, אך עצם העובדה שהשיער נמרט עם השורש גורמת לשיערה לשוב ולצמוח רק לאחר כשלושה שבועות, ולכן, בתום התקופה הזו יש לחזור ולבצע את ההליך שוב.

החיסרון בהסרת שיער עם שעווה הוא שלא ניתן להסיר שיער שאוכרו פחות מחצי סנטימטר, ולכן זמן ההמתנה בין טיפול לטיפול יהיה תלוי בקצב צמיחת השיער.

אזורי טיפול נפוצים להסרת שיער  עם שעווה

הסרת שיער בשעווה ניתן לבצע בכל איזור חיצוני של העור אשר עליו צומח שיער. המקומות הנפוצים להסרת שיער בשעווה הם רגליים, ידיים, בתי שחי, איזור הערווה, פנים, בטן וגב.

ישנם איזורים שבהם העור רגיש יותר מאיזורים אחרים לדוגמא, עור הפנים רגיש הרבה יותר מעור הרגליים, ולכן, בעוד שנהוג להסיר שיער בשעווה בכל חלקי הגוף בעזרת שעווה חמה, הרי שבאיזור הפנים נהוג להסיר שיער בעזרת שעווה קרה.

בעוד שבעבר נהוג היה להכין שעווה בבית באופן עצמאי בהליך מתיש ומלכלך של המסת סוכר או דבש, הרי שהיום כבר אין צורך בכל הסרבול הזה. כיום קיימים בשוק סוגים רבים של שעוות אשר מוכנים כבר לשימוש וכל שצריך הוא לחמם אותם לפני השימוש. יתרה מכך, אם בשעווה קרה מדובר, אז אלה ניתנות לשימוש אפילו ללא צורך בחימום.

טיפול הסרת שיער עם שעווה על ידי קוסמטיקאית

על פניו, מדובר בתהליך פשוט שכל אחד יכול לבצע בביתו. אולם, הסרת שיער בשעווה הינו הליך שכרוך בו מעט כאב וטיפול מהיר ומקצועי על ידי קוסמטיקאית יכול לחסוך מכם לא מעט כאב וסבל.

חשוב לציין כי להבדיל ממה שנהוג לחשוב, טיפול הסרת שיער עם שעווה אינו מוציא ורידים ברגליים ולמעט העובדה שמדובר בפעולה קצת כואבת, הרי שהיא פותרת מהתעסקות לפרק זמן ארוך יחסית ולהבדיל מגילוח לא מצריכה חזרה על הפעולה אחת לכמה ימים.

לייעוץ ופרטים נוספים התקשרו ליהודית  052-8705343

תמונה של אישה

Leave a comment