שעווה להסרת שיער 

שעווה להסרת שיער

מתי שעווה להסרת שיער היא שיטה יעילה?

הסרת שיער זהו מנהג עתיק שהולך דורי דורות אחורה. נהוג היה להסיר שיער למטרות שונות בין היתר מסיבות דתיות, חברתיות, רפואיות ועוד. מגוון השיטות להסרת שיער הינו רחב למדי כאשר הנפוץ ביותר הוא הסרת שיער על ידי מריטה.

הסרת שיער באופן תת עורי, כלומר מריטת השיערה יחד עם השורש, נהוג לעשות בעיקר בעזרת שעווה להסרת שיער, אם כי ניתן למרוט שיער גם בעזרת חוט או פינצטה, הרי ששיטות אלה יעילות בעיקר לשטחים קטנים ונקודתיים.

שעווה להסרת שיער יעילה כאשר רוצים להסיר שיער משטחי גוף גדולים יחסית, מפני שבכל מריטה ניתן לכסות שטח רב וכך גם מקצרים את זמן הפעולה וגם מקטינים את רמות הכאב.

כיצד משתמשים בשעווה להסרת שיער?

הסרת שיער בשעווה זהו תהליך פשוט, אשר ניתן לבצע אותו אצל קוסמטיקאית או באופן עצמי בבית. בתחילת התהליך מומלץ לפזר טלק על איזור הטיפול על מנת למנוע הזעה וגירוי של העור. לאחר מכן מחממים את השעווה במידה ומשתמשים בשעווה חמה, אם בשעווה קרה מדובר אין צורך בחימום, מורחים את השעווה על האיזור, מצמידים פיסת בד על השעווה ומורטים בכיוון המנוגד לכיוון צמיחת השיער.

ההתנהלות עם שעווה להסרת שיער די דומה בין כל סוגי השעווה שיש היום בשוק, אם כי באחרונה החלו לפתח טכניקות חדשות ולעיתים מוצרים מסויימים מצריכים אופן שימוש שונה.

איזורים בהם ניתן להשתמש בשעווה להסרת שיער

שעווה להסרת שיער יעילה לכל איזור בגוף, למעט מקרים בהם ידועה רגישות מסויימת לחומר עצמו. המקומות הנפוצים בהם נהוג להסיר שיער בשעווה הם איזורי הערווה, בתי שחי, ידיים, רגליים, בטן, גב ופנים. נהוג, בדרך כלל, בעת הסרת שיער בחלקי הגוף השונים, להשתמש בשעווה חמה להסרת שיער, לאיזור הפנים, מומלץ להשתמש בשעווה קרה.

סוגים של שעווה להסרת שיער

שעווה להסרת שיער, כאמור קיימת כבר שנים רבות. בעבר נהוג היה להכין שעווה להסרת שיער מתרכובות ביתיות כמו סוכר, דבש, חלב של שעווה ועוד מני חומרים כאשר בעת חימום החומר והוספת תרכובות נוספות הייתה נוצרת בלילה דביקה שבעזרתה היו מסירים שיער.

לימים, עם התפתחותה של הטכנולוגיה, אין צורך להתעסקות המתישה הזו, וניתן לגשת למכולת הקרובה ולרכוש שעווה להסרת שיער. סוגי השעוות הקיימות בשוק הן רבות, יש שעווה קרה, שעווה חמה לחימום במיקרו, שעווה חמה לחימום במים רותחים, שעוות דבש, שעוות תפוח וכן הלאה.

באחרונה החלו לצוץ בשוק מוצרים מתקדמים עוד יותר, וכיום קיימים בשוק שני מוצרים שמטרתם להקטין את רמת ההתעסקות בהכנות שלקראת הטיפול עד לכדי אפס. המוצר הראשון הוא פיסות בד מרוחות בשעווה להסרת שיער, וכל שיש לעשות הוא פשוט להצמיד ולמרוט, ללא צורך בחימום, מריחה וכן הלאה. מוצר נוסף הוא מכשיר רול עם שעווה להסרת שיער.

כדי להסיר שיער ללא כאב לחלוטין, כדאי לחשוב על הסרת שיער באינפרא אדום.

לפרטים נוספים התקשרו ליהודית  052-8705343

Leave a comment