אפילציה – לקרוא ולשמור

הכיני גופך לכל עונות השנה. כמה נקודות חשובות שכדאי לדעת על הסרת שיער בעזרת אפילציה.

אפילציה – בקצרה

אפילציה היא טיפול קוסמטי פשוט למדי, שבמהלכו מוחדרת מחט חשמלית אל זקיק השערה אותה רוצים להסיר. במהלך טיפול אפילציה המחט שולחת זרם חשמלי בעוצמה נמוכה יחסית ולשבריר שנייה, ושורפת את שורש השערה. כתוצאה מכך, נהרסים כלי הדם שהזינו את אותה שערה ומחבלים בצמיחתה מחדש. על-מנת לשרוף את השערה לחלוטין,

יש לחזור על הפעולה מספר פעמים ולאורך מספר טיפולים, עד שתופסק צמיחת השיער לצמיתות. בתחילת טיפול אפילציה יש לקחת בחשבון אורך-רוח וסבלנות. לעיתים הטיפול מתיש, יקר ואף כואב, מכיוון שהורסים כל שערה בנפרד.

אפילציה – אני בעלת עור בהיר ושיער בהיר, האם אני יכולה לעשות אפילציה?

אפילציה אידיאלית לבעלות עור בהיר ושיער בהיר. למעשה, היא הטיפול היחידי שמתאים לבנות אלו.

מאחר שזקיקי השערה הם אלה שנהרסים, ואין פגיעה בעור, הליך אפילציה מאפשר טיפול בכל סוג של שערה, כולל שערות דקות או בהירות, שלא ניתן להסיר בלייזר או בקרן-אור. השערה עוברת שלושה שלבים, אשר קשורים בהתפתחותה. צמיחה, מנוחה ונשירה. אפילציה מטפלת בשערה בשלב הצמיחה. שערות שנמצאות כרגע בשלב אחר, לא יוסרו לטווח ארוך, ולכן כדי לטפל בכל השערות באזור, יש צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים.

אפילציה – אני פוחדת מהכאב

אם את חוששת מהטיפול, והמילה "מחט" מעוררת בך אסוציאציה מבהילה – את יכולה להירגע. אמנם הטיפול לא חף מכאב, אבל הכאב בהחלט נסבל ולא נורא. התחושה היא של עקצוץ וחום לפרקים. הטיפול עצמו קצוב לפרק זמן קצר מאד, כדי לא לגרום לגירויים בעור. כדי לקבל מושג – טיפול אפילציה בשפם אורך כרבע שעה.

אחרי הדקות הראשונות שבהן הגוף מסתגל, התחושה הופכת להיות נסבלת ביותר. מי שבכל זאת קשה לה, יכולה להיעזר במשחה מאלחשת, שמפחיתה את התחושה באזור המטופל.

אפילציה – איפה כדאי לעשות?

הסרת שיער באפילציה מתבצעת בדרך כלל במכונים קוסמטיים, למרות שקיימים גם מכשירי אפילציה לשימוש ביתי.

על-אף הזמינות של הטיפול, אסור להקל ראש בטיפול אפילציה. מדובר, בסיכומו של דבר, בפעולה חודרנית, וכאשר היא לא מתבצעת בצורה נאותה ומקצועית, יש בה סכנה של זיהום, כוויות וצלקות. לכן כדאי לבחור ב"אפילטורית" – קוסמטיקאית שעברה הכשרה מיוחדת לשימוש במכשיר אפילציה וצברה ניסיון בטיפול, ולא פחות חשוב – קוסמטיקאית שמקפידה הקפדה מכרעת על כללי ההיגיינה. כך למשל, שימוש במחט חד פעמית או במחט אישית, איתה רק אתן תטופלו בכל טיפול הסרת שיער באפילציה, מפחית את הסכנה שבזיהום העור ונזקים דומים.

טיפול אפילציה במור קוסמטיקה – את מוזמנת ליצור קשר לייעוץ וקביעת תור לטיפולי אפילציה במכון הקוסמטיקה מור קוסמטיקה, מהמובילים בתחום טיפולי הסרת שיער.

תמונה של אישה

Leave a comment