הצד האפל של רואקוטן

רואקוטן הוא תרופה אנטיביוטית לטיפול נגד אקנה (חמור בדרך כלל) דרך הפה, אשר בדרך כלל מועילה לעור הפנים, אך לא לאדם שנוטל אותה… רואקוטן מסב נזקים ככל אנטיביוטיקה,  מדכה מערכות, בהן מערכת החיסון, אבל רואקוטן יש לו חסרונות נכבדים משלו. בואו נמנה אותם.

סטטיסטיקה של הצלחה עם רואקוטן

רואקוטן יכול להפחית את האקנה במידה ניכרת, במידה פחותה או בכלל לא. לעתים הוא מחמיר את האקנה, בייחוד בשבועות הראשונים שבהם נוטלים אותו. לאחר קורס בן עשרים שבועות (זאת התקופה המומלצת) מפסיקים ליטול אותו, ואז תיתכן שוב החמרה באקנה שתדרוש קורס נוסף. ואולי עוד ועוד.
תופעות לוואי עם רואקוטן
תופעות הלוואי הקיימות עם נטילת רואקוטן הן עייפות, כאבי שרירים ופרקים, בייחוד כאבים בעת מאמץ גופני, עלייה ברמת השומנים (טריגליצרידים) בדם – תופעה המחייבת התייחסות שכן היא מגדילה את הסיכון לחלות במחלות. תופעות אחרות הן יובש בפה ובריריות אחרות, יובש בעור, גירוי על העור, הפרעות בסדירות המחזור החודשי, כלומר שיבושים הורמונאליים, נשירת שיער, דיכאון, בחילות וכאבי בטן, כאב ראש, טשטוש ראייה ועוד. גם אם רוב תופעות הלוואי דילגו עליכם, הרי נשירת שיער לבדה, עייפות או דיכאון, הם סיבות מספקות להימנע מן התרופה הזאת.
דיכוי מערכות ריפוי טבעיות
מאחר שרואקוטן מדכה מערכות בגוף, הוא גם מדכה את יכולת הריפוי של הגוף. חושדים שהוא מדכה את יכולתו של העור ליצור תאים חדשים ולהתגבר על צלקות שהאקנה משאיר אחריו.
נזקים של ממש בנטילת רואקוטן
רואקוטן גורם למומים קשים בעובר ולכן אסור להיכנס להיריון בזמן שנוטלים את התרופה, ולא גם מיד לאחר הפסקת השימוש בתרופה. לפני היריון נדרשת תקופת צינון של חצי שנה. שימוש ממושך בתרופה גורם כנראה לדיכוי ביצירה של מוח העצם ולנזקים בתפקוד הכבד. כמו כן, לא מומלץ לעבור טיפול כירורגי עם רואקוטן, לא לשתות אלכוהול ולא להשתזף. נטילת רואקוטן מחייבת לערוך בדיקות רפואיות תקופתיות, בהן בדיקות דם, תפקודי כבד ועוד, וזאת כדי לוודא שלא נגרמו לך נזקים בעקבות נטילת רואקוטן.
יעילות לאורך זמן

גם אם רואקוטן עזר לעור הפנים שלכם, הרי בכל מקרה לא מומלץ ליטול אותו לאורך זמן רב. בסופו של דבר תצטרכו לטפל באקנה בדרכים טבעיות ובריאות יותר. ובכן, יש כמה דרכים והו יעילות – לא תאמינו – במידה רבה. מפגש עם קוסמטיקאית רפואית ואחראית יגלה לכם מהם החידושים הטכנולוגיים והכימיים- הקוסמטיים המאפשרים הבראה ממחלת האקנה וכן מצלקותיה.

להורדת הספר "אומרים לא לרואקוטן – קוראים ושומרים על הבריאות"

תמונה של אישה

Leave a comment