צלוליטיס

צלוליטיס הוא אזורים בהם תאי שומן בשכבה תת-עורית גדלים ומתנפחים , ויוצרים שקעים ובליטות, לעיתים מחוספסים מעט, על פני העור, בעיקר באזורי הישבן והירכיים.

תופעה זאת מגיעה פעמים רבות יד ביד עם השמנת ייתר, אך עשוייה להופיע גם אצל אנשים הסובלים מנטייה גנטית, וגם אצל אנשים שהיו בעבר שמנים אך הפחיתו ממשקלם.

גם לאחר הירידה במשקל והפעילות הגופנית, עלולים להיוותר משקעי צלוליטיס על-פני הירכיים והישבן.

הגורם העיקרי להתפתחות צלוליטיס הוא אכילת היתר, ההשמנה, ועל כן חשוב להתייחס בטיפול לגורמים התזונתיים ולדיאטה כללית.

הטיפול בשמנים ארומטיים יעיל כאשר הוא משולב בפעילות גופנית סדירה, ובהרגלי תזונה נכונים , במקרה של השמנת יתר או עודף משקל-דיאטה מתאימה.

השמנים האתריים המתאימים לטיפול צלוליטיס הם: אשכולית, פטצ'ולי, פנל, ג'וניפר, אנג'ליקה, רוזמרין, קורנית, קינמון, זרעי גזר ולימון.

נעדיף לבחור שמנים המתאימים לעורו של המטופל. גם בבחירת שמני הנושא, נבחר שמן לפי התאמתו לסוג עור המטופל, או לאופי בעיותיו הכלליות.

לטיפול המתרכז בעיקר בבעיית צלוליטיס, נעדיף שמן שקדים, לתוכו נטפטף טיפה או שניים מכל שמן לסירוגין נמרח מהתערובת המהולה בשמן נושא על האזורים בהם מצויים מוקדי צלוליטיס, ולעסות היטב, לשפשף ולהבריש בעזרת מברשת גוף מתאימה.

המברשת מייעלת את החדרת השמנים אל הגוף ומשפרת צלוליטיס, מומלץ לבצע תהליך זה בכל יום לאחר המקלחת.

השפשוף גורם לתחושה טובה של זרימת דם ותנועתיות באזורים בהם מצויים מוקדי צלוליטיס.
טיפול בקור על ידי מכונה מצרפת המייצרת קור במינוס 5 מעלות שעוברים איתו על אזורי ומוקדי הצלוליטיס לסירוגין עם עיסוי חזק בשמנים המיוחדים שציינו,גורם להגברת הסירקולציה בעור ולזרימת דם מוגברת באזורים הללו ומביא לתוצאות טובות בטיפול צלוליטיס.

ב"מור קליניק" טיפול לצלוליטיס על ידי שיטת הקור באמצעות מכונה מצרפת בשילוב של אבנים חמות. חום וקור לסירוגין גורם לזרימת דם מוגברת ולשיפור מראה העור,

 התקשרו ליהודית  052-8705343

Leave a comment