טיפול נגד פצעי בגרות

טיפול נגד פצעי בגרות 

טיפול יעיל למניעת פצעי בגרות

פצעי בגרות, או אקנה במינוח הקליני שלו אלה הם פיצעונים בעלי ראש לבן או שחור שמופיעים באיזור הפנים בעיקר, לעיתים גם באיזורי הגב ובחלקים נוספים של הגוף. פצעי בגרות כשמם כן הם מופיעים בגרך כלל הגיל ההתבגרות, יחד עם זאת, פעמים רבות, פצעי בגרות יכולים להופיע גם בשלבים מאוחרים יותר של החיים, אף עד גילאי 45.

אקנה זוהי תופעה שעלולות להיות לה השלכות רבות, בייחוד בשלב כל כך רגיש של החיים כמו גיל ההתבגרות. אנשים רבים מוצאים פתרונות יצירתיים למדי על מנת להתמודד עם התופעה ולמגר אותה, אך חשוב להבין שטיפול בפצעי בגרות שאינו מתאים עלול אף להחמיר את המצב.

על מנת להתמודד עם תופעת פצעי בגרות ולטפל בה בצורה אפקטיבית כדאי להבין כמה דברים תחילה.איך לא מטפלים בפצעי בגרות ?

כולנו מכירים את תרופות הסבתא לטיפול בפצעי בגרות, אך לעיתים, תרופות הסבתא האלה, לא די בכך שאינן עוזרות, הן עלולות אף להזיק.

ייבוש הפצעון – טיפול בפצעי בגרות בעזרת ייבוש יכול רק להחמיר את המצב. לא ניתן לייבש פצעון מאחר והוא אינו מיימי, מריחת חומר מייבש תייבש את תאי העור מה שיגרום לגירוי ויובש של העור ועלול אף לייצר התרכזות גבוהה יותר של חיידקים, אך הפצעון עדיין יישאר.

ניקוי ייתר – נהוג לחשוב שפצעי בגרות צצים כתוצאה מחוסר הגיינה של עור הפנים, דבר שגורם לפעמים רבות לניקוי ייתר. פצעונים לא נוצרים מחוסר ניקיון וטיפול בפצעי בגרות על ידי שטיפה מוגזמת של עור הפנים עם סבונים כאלה או אחרים עלולה לייצר גירוי ואדמומיות בעור אך לא תטפל בבעיית הפצעונים.

טיפול נקודתי – לא ניתן לטפל בפצעון באופן נקודתי, למרות שנהוג לחשוב שמריחה של חומר כזה או אחר על פצעון בודד תטפל בבעיה, יש להבין שאקנה היא תוצר לוואי של פעילות יתר של בלוטות החלב מתחת לפני העור. כל פצעון התהווה במשך כשלושה שבועות קודם לכן מתחת לפני השטח, וכמוהו יש עוד שמתהווים תוך כדי, טיפול בפצעי בגרות יהיה טיפול בסיבה של פעילות היתר של בלוטות החלב ולא בפצעון הנדוקתי.

שיטות טיפול בפצעי בגרות

טיפול בפצעי בגרות, כאמור, צריך להיות טיפול של הבעיה ולא של הסימפטומים. פצעי בגרות נובעים מכמה סיבות, ביניהם פעילות הורמונאלית, ייצור יתר של שומן, הצטברות של תאי עור מתים על פני העור ובתוך נקבוביות העור, התרבות חיידקים בנקבוביות העור וכן הלאה.על מנת לטפל בתופעת פצעי הבגרות המטרה היא להקטין את ייצור השומן והחלב ולמנוע התפתחות של חיידקים. השיטות המסורתיות של הרפואה מטפלות בעזרת תכישרים הפותרים בעיה זו, במקרים קשים במיוחד נעשה גם טיפול בפצעי בגרות בעזרת אנטיביוטיקה לבליעה.
כך או כך, אין סיבה לסבול ולחיות עם התופעה, טיפול בפצעי בגרות הינו נגיש ואפקטיבי אם עושים אותו בצורה הנכונה, לא כדאי לנסות להיות יצירתיים בבית, ומומלץ להיוועץ עם קוסמטיקאית על מנת שתוכל להמליץ על שיטת הטיפול הטובה ביותר.

לייעוץ לגבי טיפול פנים הכולל ניקוי עמוק של העור, בסיומו אתם יוצאים עם עור רגוע לחלוטין התקשרו ליהודית

052-8705343

Leave a comment