קצת על טיפול בשיטת הקור לבצקות

יותר ויותר נשים שרוצות להיפטר מבעיות כמו בצקת, נפיחות וכאבי רגליים, פונות לקבלת טיפול בשיטת הקור. מהו טיפול בשיטת הקור, ואיך זה שהוא כל כך יעיל ואפקטיבי? טיפול בשיטת הקור, מתייחס ישירות לגורם שממנו נגרמות בצקות ונפיחויות באזור הרגל. הסיבה להיווצרות של תופעות כאלו, הוא שינוי בזרימת הדם שברגל שלנו. השינוי יכול לקרות מכל מיני סיבות – כמו שינוי באחד מהורידים באזור הרגל, או לחץ דם – כל אלו גורמים לכך שבסופו של דבר, מצטברים נוזלים ברווח שבין התאים באזור הרגל – ומכאן תופעות כמו כאבים ברגל, בצקות, נפיחויות וכיו"ב. אז מה החלק של טיפול בשיטת הקור בכל הסיפור הזה?

 

טיפול בשיטת הקור לעידוד זרימת הדם בגוף

טיפול בשיטת הקור מורכב למעשה משני חלקים מרכזיים – החלק שבו הגוף מטופל בטמפרטורה קרה, והחלק שבו הוא מטופל בטמפרטורה חמה. הטיפול בכל זאת נקרא טיפול בשיטת הקור, משום שלקור החלק המשמעותי יותר בתהליך,אם כי אסור לשכוח שבסופו של דבר ישנו גם החום.

טיפול בשיטת הקור מתבסס על עובדה פשוטה מאד: כשקר לנו, הגוף רוצה להתחמם. איך הגוף שלנו מתחמם? הוא מתרחב על ידי הזרמה מוגברת של הדם בין צינורות הדם, והתרחבות של הנימים. טיפול בשיטת הקור בעצם פועל על אינסטינקטים של הגוף שלנו – מחדירים קור אל אזור הבצקת או הנפיחות, ומיידית נימי הדם מתרחבים ויותר דם מתחיל להיות מוזרם. כבר קל להבין איך זה קשור לטיפול בבצקות – הדם זורם יותר, והדבר מעודד גם את הנוזלים שנצברים ברגליים לזרום ולהמשיך הלאה.

 

החלק השני של טיפול בשיטת הקור

כפי שציינו, טיפול בשיטת הקור כולל עוד חלק – וזה החלק שבו אנחנו עושים שימוש דווקא בטמפרטורה חמה. מדוע חמה? משום שהרחבה וכיווץ של נימי הדם, בסופו של דבר מעודדת את הדם לזרום יותר, ולהגיב לשינויים השונים. על כן, בחלק השני של טיפול בשיטת הקור, המטפל מניח עלינו אבנים חמות.

האבנים החמות מעודדות בצורה מיידית את זרימת הדם בגוף, והפעם על ידי הצרה של נימי הדם. כל השינויים הללו שהגוף שלנו עובר בזמן קצר – התרחבות והתכווצות מהירה של כלי הדם, מעודדים בסופו של דבר את הדם לזרום יותר פנימה והחוצה כאחד, ומאזנים את הלחצים השונים המופעלים עליו. כך בעזרת טיפול בשיטת הקור, כל אחת מכן יכולה להיפטר במהירות מבצקות, נפיחויות וכאבים שונים ברגליים, ולשוב לחיים רגילים ונעימים.

 

יהודית  –  קוסמטיקאית, מעסה רפואית מוסמכת

ורפלקסולוגית

052-8705343

Leave a comment