רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 שלבי צמיחת שיער – מחזוריות השערה


רגע לפני הסרת שיער – איך הוא צומח?


כל שערה בגופנו כולל באזור הקרקפת צומחת מתוך קפל עור הנוצר עוד בשלב העוברות וקרוי "זקיק השיער"; בתוכו מצויים התאים האחראיים להיווצרות השערה.

כל גופנו מכוסה ביותר מחמש מיליון שערות; מספר השערות על הקרקפת נע בין 70,000 ל- 120,000 כאשר על כל סמ"ר ישנן בין 200 ל-300 שערות אצל אדם בוגר ממוצע ושאינו מקריח. לרוב מספרם של זקיקי השיער איננו משתנה מגיל הינקות ועד גיל השיבה. עם זאת, במהלך השנים חלים שינויים בתפקודם של זקיקי השיער באזורים שונים בגוף.


כל שערה בגופנו נחלקת לשני חלקים: גוף השערה שהוא החלק שאנו רואים ובולט מעל פני העור. חלק זה הוא, למעשה, חלק מת. והחלק השני הוא שורש השערה, המצוי מתחת לפני העור, בעומק תחתית זקיק השערה.

שורש השערה הוא חי ודינאמי והוא המאפשר את צמיחתה של השערה ואת התחדשותה. שורש שערה תקין ובריא הוא מטבעו ארוך, עמוק ועבה; עוביו של שורש השערה הוא פי 2.5 מהקוטר של גוף השערה. בשורש בריא אין כל רעלים, שומנים או גורם מאיים אחר.


                          מחזוריות השערה בגוף האדם

השערה אינה צומחת בצורה רציפה וקבועה כל הזמן אלא במחזוריות, לכן גם לא דיי בטיפול אחד של הסרת שיער על מנת להגיע לעור חלק לחלוטין. שיער בריא צומח וחי כארבע שנים בממוצע שבסופן הוא מת ונושר ובמקומו צומח שיער חדש. בכל אחד מזקיקי השערה מתרחש תהליך מחזורי של צמיחה המורכב משלושה שלבים עיקריים:


• השלב הראשון הקרוי שלב "האנאגן" הוא שלב הגדילה. שלב הגדילה נמשך לרוב בין שנתיים לחמש שנים. מרבית שיער גופנו, כ-90% מזקיקי השיער, נמצא בשלב זה בכל רגע נתון בחיינו. במהלך שלב זה התאים הנמצאים בבסיסו של זקיק השערה מייצרים חלבון הקרוי "קרטין" שממנו מורכב השיער ואף "מלנין" האחראי לצבע השיער; הסינתזה של השיער עם המלנין מתרחשת בתוככי הזקיק. כאשר תהליך יצור השיער הוא תקין, נוצרת שערה עבה הקרויה "שערה סופית". כאשר פעילות התאים איננה תקינה, השערה הנוצרת בתום התהליך היא דקה מאוד וקרויה בפינו "פלומה";


• השלב השני במחזוריות חיי השערה הוא "הקאטגן". שלב זה הוא שלב מעבר הנמשך לרוב בין שבוע לשבועיים. כאחוז אחד עד שני אחוזים מזקיקי השיער בגופנו נמצאים במצב זה בכל רגע נתון בחיינו. בשלב הקאטגן מתרחש תהליך של התכווצות מהירה של חלקו התחתון של זקיק השערה ותהליך יצור הקרטין פוסק;

• השלב השלישי במחזוריות חיי השערה הוא השלב הקרוי "טלוגן". שלב הטלוגן נמשך בין שלושה לחמישה חודשים. כ-10% מזקיקי שערנו נמצאים בשלב זה בכל רגע נתון בחיינו. בשלב זה השיער הבוגר (הטלוגן) שרוי במנוחה וזקיק השערה מתכווץ. במהלך שלב זה, נושרות השערות המבוגרות, הן אצל גברים והן אצל נשים. מידי יום נושרות בין חמש ל-30 שערות מהגוף. מאוחר יותר, שיער הטלוגן הבוגר מוחלף בשיער אנאגיין צעיר וחדש בשלב השני במחזור השיער.

פעילותו של כל זקיק איננה תלויה בשאר הזקיקים וכל אחד מהם פועל בקצב משלו ומצוי בשלב שונה של מחזוריות השערה. תהליך התחדשות השיער מתרחש בערך כ-25 פעמים במהלך חייו של אדם ממוצע.

לפרטים נוספים או לטיפול התנסות בשיטת האינפרא אדום התקשרו ליהודית 052-8705343
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים