רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


צלקות על הפנים בעקבות שחורים? ממש לא!
 
התופעה של שחורים על הפנים, שגורמת למראה לא אסתטי ולתחושות פנימיות מעט ירודות, היא תופעה כאובה ומוכרת עבור רבים מאיתנו. הרצון להעלים אותם זהה עבור כל מי שסובל מהם, אך הדרך מעט שונה. כיום מגוון הטיפולים הוא גדול וניתן לא רק לשפר את מצב השחורים ולמנוע צלקות על הפנים, אלא גם למנוע הישנות של המצב. אם אתם סובלים משחורים ומפחדים שישארו לכם צלקות על הפנים דעו כי יש מה לעשות.
 
על הקשר בין שחורים ובין צלקות על הפנים
סיבות שונות גורמות להופעת אקנה ו"שחורים" על העור: העיקרית שבהן היא חוסר איזון הורמונאלי, המאפיינת בעיקר את בני הנוער המתבגרים. אך ישנן סיבות נוספות העלולות לגרום להופעת אקנה ושחורים.
למעשה, השחורים הם אחד הסוגים של האקנה. הם נגרמים כאשר ישנה הפרשה מוגברת של שומן בבלוטת החלב, שאין לה לאן לצאת, משום שפתחי הזקיקים של השיערות חסומים על ידי תאי עור מתים. כך, בתוך כל בלוטה נוצרת הצטברות של שומן, שיחד עם הפיגמנט מלנין ובמגע עם החמצן, הופכים להיות שחורים, או קומדונים בשפה המקצועית. הקומדונים עלולים להגיע למצב דלקתי חמור, במידה והם אינם מטופלים נכון, ואף להוביל להופעה של צלקות על הפנים ועל הגוף.
טיפול לא נכון בשחורים, נסיון להעלים אותם בצורה לא מקצועית על ידי התעסקות עם הנגעים, או הזנחה שלהם, עלולים לגרום לכך, שתיוותרנה צלקות על הפנים ועל שאר הגוף, גם כאשר האקנה עצמה כבר חלפה.
 
איך מטפלים נכון בשחורים ומונעים צלקות על הפנים?
נגד התופעה של שחורים על הפנים ואקנה ניתן למצוא כיום מגוון רחב של טיפולים, שיכולים מצד אחד למנוע הידרדרות והגעה למצב של צלקות על הפנים שהוא לא רצוי לכל הדיעות, ומצד שני לבצע טיפול מניעתי נגד שחורים ונגד צלקות על הפנים בעקבותיהם.
כל טיפול נכון נגד שחורים מתחיל באבחון יסודי ומקצועי בידי בעל מקצוע המוכשר לכך. לאחר מכן יש לעבור ניקוי עמוק של העור שמטרתו להפחית את השומניות של העור, לפתוח את הסתימה של בלוטות החלב ולא לייבש את העור יותר מדי. ישנם תכשירים שונים שזו מטרתם.
בנוסף, ישנם כללים רבים שרצוי לשמור עליהם, כדי לא להגיע למצב של צלקות על הפנים בעקבות שחורים, כמו הקפדה על סבונים שאינם מייבשים מדי את העור, הימנעות משימוש בקרמים שומניים, הימנעות מחיטוט בפנים, וכן הלאה.
אם תשמרו נכון על הכללים, תקפידו על כללי ההיגיינה, ותוודאו כי אתם מקבלים טיפול מקצועי, אין סיבה שתגיעו למצב של צלקות על הפנים בעקבות שחורים.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים