רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


על פצעי אקנה ועל גברים

Back
דף הבית >> צלקות אקנה >> על פצעי אקנה ועל גבריםעל פצעי אקנה ועל גברים


לרוב, כאשר מדברים על הופעה של פצעי אקנה ועל התמודדות עם צלקות אקנה, נוטים משום מה להפנות את הטקסט אך ורק עבור הנשים. זה נובע כמובן מהתפיסה, כי לנשים יש מודעות גבוהה מאד בנוגע לעור הפנים שלהן, והן רוצות יותר לשמור עליו.
התפיסה הזו היא לא נכונה משתי סיבות עיקריות. ראשית, היום יש גברים רבים, החל מגילאי 14 ועד לגילאי 80 שמודעים בהחלט למראה החיצוני שלהם, וכחלק ממנו, רוצים לשמור על עור נקי מהופעה של צלקות אקנה. הסיבה השנייה לכך שהתפיסה הזו איננה נכונה, היא בכך שלפחות בתקופת גיל ההתבגרות - דווקא הבנים הם אלו שסובלים יותר מהופעה של אקנה מאשר הבנות. במאמר זה נראה למה זה קורה, ואיך אפשר להתמודד עם זה בצורה טובה.
 
הכל קשור בהורמונים
יתכן שאתם מודעים לכך ויתכן שלא, אבל הופעה של צלקות אקנה ושל הפצעים קשורה באופן ישיר לפעילות ההורמונאלית של הגוף שלכם. בעבר, הייתה תפיסה כי הייצור של בלוטות החלב (אלו הן הבלוטות שנמצאות על עור הפנים שלכם, שייצור מוגבר מצידן גורם בסופו של דבר להופעה של אקנה) נובע מחוסר איזון הורמונאלי שיש בתוך הגוף, ולתגובה שהיא יוצאת דופן במהותה. היום מבינים כי הופעה של אקנה היא תגובה טבעית ממש של הגוף בתקופת גיל ההתבגרות, כאשר הדבר נפוץ יותר אצל בעלי עור בהיר מאשר בעלי עור כהה. הסיבות לכך, עודן נחקרות.
מה שחשוב להבין הוא, שבלוטות החלב מגיבות באופן ישיר לייצור מוגבר יותר של ההורמונים הגבריים, אשר נקראים אנדרוגינים. האנדרוגינים, למרות היותם הורמונים גבריים, לא ייחודיים לכם הבנים, וגם אצל בנות הם בהחלט קיימים (בדיוק כפי שאצלכם, יש גם הורמונים נשיים שפועלים, תאמינו או לא). בסופו של דבר - זה הכל שאלה של איזון. באופן טבעי, אצל הבנים יש יותר אנדרוגינים מאשר הבנות, ולכן בגיל ההתבגרות, הייצור שלהם הוא הרבה יותר מוגבר והבנים חשופים הרבה יותר לתופעה של צלקות אקנה.
החדשות הטובות הן שאחרי גיל ההתבגרות - המצב ההורמונאלי שלכם מתאזן, ולמרבית הגברים, האקנה לא חוזרת עוד לעולם. עם זאת, היא יכולה לחזור, במצב של שינוי הורמונאלי חד, ואז יש צורך לטפל בה באמצעות שיטה שנקראת אינפרא אדום. אינפרא אדום מאפשרת לגוף להילחם בקומודות האקנה, לפתוח את זקיקי השערה, ולהעלים את הפצעים.
 
 
 
מותר ללכת אל קוסמטיקאית
אם אתם רוצים לשמור על עור פניכם, פנו כבר עכשיו ל"מור קליניק", כדי לעבור טיפול נגד האקנה, באמצעות אינפרא אדום. יהודית מורי מבצעת טיפולי אינפרא אדום לכל הגילאים, בין אם אתם בגיל ההתבגרות או בגילאים מבוגרים יותר. יהודית תייעץ לכם ותעזור לכם לכל אורך התהליך, כאשר חשוב להבין שהטיפולים הם קצרים, וניתן אף לשלב אותם ביום עבודה או ביום לימודים, על מנת שתבטיחו לעצמכם עור פנים חלק ונעים. בואו כבר עכשיו למרכז של מור קליניק, וצרו קשר בכל דרך שתבחרו, לצורך הטיפול המקצועי ביותר!

 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים