רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


טיפול בקומדונים – פילינג חומצות אלפא הידרוקסיות

מהם קומדונים?

קומדונים הם ה"שחורים", הנקודות השחורות המנקדות את עור הפנים, בעיקר בתקופת גיל ההתבגרות או בתקופות פחות יציבות מבחינת איזון ההורמונים בגוף.

הם מופיעים בעיקר בעור פנים שמן, עור פנים אשר באופן טבעי מייצר יותר חלב (סבום) באיזור בלוטות החלב וזקיקי שער הפנים. הקומדונים מופיעים בעיקר באזור האף והלחיים.

כיצד נוצרים קומודונים?

בעורנו, בין אם הוא יבש, שומני או רגיל, ישנן בלוטות שומן, הממוקמות קרוב לזקיקי השערות. בלוטות אלה מפרישות שומנים, המכונים בקוסמטיקה בשם "סבום", אל האפידרמיס, כלומר, אל פני שטח העור, דרך זקיקי השערה. שומן זה חשוב לעור, לריכוך ולהגנה עליו. עם זאת, חשוב שכמות השומן תהיה מתאימה.

בעור מטיפוס שומני, כמות השומן המיוצרת על ידי בלוטות החלב, היא רבה יחסית לכמות החלב המיוצר בטיפוסי עור אחרים. חשוב לדעת, שכמות החלב הנוצרת תלוייה במצב ההורמונאלי של האדם, לכן בדרכים ביתיות וטבעיות ניתן להשפיע על מאזן הורמונאלי תקין – עליהן נרחיב בהמשך הכתבה.

השומן המיוצר בבלוטות החלב, עובר דרך זקיק השערה אל פני העור, ושם נפלט החוצה אל פני עור הפנים. אולם, לכלוך, תאי עור מתים, ושומן שכבר נוצר, לעיתים סותמים את המעבר החוצה מזקיק השערה, והשומן מצטבר מתחת לפני העור בתוך שקיק השערה.

כאשר הסתימה אינה מוחלטת וחמצן נכנס לתעלת הזקיק - השומן מתחמצן והופך שחור, וכך נוצר הקומדון. כאשר אין כלל מעבר של חמצן לתעלת האוויר, בגלל שתעלת השערה חסומה לחלוטין, השומן אינו מתחמצן, כך הוא נשאר לבן, ויוצר את הפצעונים הלבנים שאנו מכירים.

מקובל לנסות "ללחוץ" החוצה את הראש השחור. אולם, הפעלת כוח על הקומדונים עלולה להשאיר צלקת קבועה על העור או חורים שיהיה קשה מאוד לקוסמטיקאית לרפא את זה. ולכן היא מאוד לא מומלצת. חשוב לפנות אל קוסמטיקאית מקצועית שתנחה אתכם בכל הנוגע לטיפול יעיל ונכון בקומודונים.

דרכים לטיפול בקומדונים


מכיוון שקומדונים נמצאים מתחת לפני העור, מומלץ, כאמור, לאפשר ולגשת לטיפול אצל קוסמטיקאית מנוסה לטפל ולשחרר את החלב שהצטבר בזקיקי השיער. עם זאת, ניתן באמצעיים ביתיים להפחית הופעת קומדונים על העור. זאת, על ידי הפחתת כמות החלב המיוצר בבלוטות החלב, שמירה על איזון הורמונאלי, ואף קילוף עדין של תאי העור העליונים, בעיקר אלה המתים, משכבת פני העור באזור הפנים, בעזרת פילינג עדין.

חשוב להקפיד על תזונה שאינה שומנית, וכן על שימוש בקרמים או במוצרי איפור לפנים, שאינם מכילים שומנים. חשוב לרחוץ את עור הפנים בסבון מתאים, שאינו שומני, אינו מכיל אלכוהול ואינו מייבש את עור הפנים. אין לשפשף את העור, ואין לרחוץ אותו יותר מפעמיים ביום.

תכשירים שעוזרים למניעה וטיפול בקומדונים


קיים מגוון רחב של תכשירים קוסמטיים לטיפול בקומדונים, אותם ניתן לקבל בבית המרקחת ללא מרשם רופא, והם בהחלט יכולים לעזור או למנוע יצירת קומדונים, בעיקר כאשר תכיפות הופעת הקומדונים בעור הפנים מועטה ומצב העור לא חמור.

לפני שימוש בתכשירים אלו חשוב מאוד לפנות אל קוסמטיקאית מקצועית שתבדוק את עורכם ותמליץ לכם על שיטת הטיפול המתאימה ביותר.

אחת השיטות היעילות באמצעותן ניתן לטפל בקומדונים, היא פילינג חומצות אלפא הידרוקסיות – יעיל מאוד ובטיחותי, מאפשר הסרה של תאי עור מתים מעל שטח פני העור וגם מתוך נקבוביות, וזקיקי השיער החסומים, אך לא פוגע בהגנה הטבעית של עור הפנים.

לבירור לגבי פילינג התקשרי עכשיו!!!
  ליהודית 052-8705343
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים