רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 

            הסרת שיער לצמיתות – יש דבר כזה?


                       מדוע הסרת שיער לצמיתות פופולארית כל כך?

כבר עשרות שנים שנשים וגברים מנסים להיפטר משיער הגוף שלהם. שיער גוף נתפס בחוגים מסוימים כלא מושך (אצל נשים), או לא אסתטי (אצל גברים). בעוד יש סיבות אבולוציוניות עתיקות יומין לשיער גוף, ניראה שכיום אנחנו כבר מסתדרים היטב בלעדיו. למעשה, אפשרות של הסרת שיער לצמיתות – הנה אפשרות מפתה מאוד עבור רבים.

היום, על פי הסקרים, כ – 45% מהגברים נוהגים להסיר שיער מאזור אחד בגופם לפחות. כמובן, שאצל נשים טיפולי הסרת שיער למיניהם, החל מגילוח וכלה בפרוצדורות של הסרת שיער לצמיתות, הם הרבה יותר פופולאריים.

בעידן הרפואה הפלסטית, ישנן שיטות רבות להסיר שיער, פרט לסכין הגילוח הישנה והטובה. במאמר זה נסקור בקצרה את הדרכים הפופולאריות להסרת שיער לצמיתות, ובעיקר נבחן – האם זה באמת לצמיתות?


                                    איך מסירים שיער כיום?

השיטות המקובלות כיום להסרת שיער לצמיתות מתמקדות בהרס של שורש השערה. נעשה שימוש בחומרים כימיים, או בלייזר, כדי לעשות נזק בלתי הפיך לשורשי השערה, כך שלא תוכל לצמוח שוב.
הנה מספר שיטות להסרת שיער:

• אפילציה – בשיטה זו משתמשים במחט המשדרת פולסים חשמליים ועל ידי כך הורגת את שורש השערה.

• לייזר במגוון רחב של אורכי גלף שמות ושימושים – קרן הלייזר הורגת את תאי השורש של השערה על ידי חימומם.

• טיפולים תרופתיים – טיפולים אלה מחלישים את צמיחת השיער על ידי שימוש בקרטין דה קרבוקסילאז.

• טיפולי אינפרא אדום או IPL – בשיטת טיפול זו נעשה שימוש באורכי גל שונים להמתת שורשי השיער.

                        מהן התגובות הנפוצות להסרת שיער לצמיתות?

בענף הלייזר הקוסמטי ניראה בשנים האחרונות גידול של כ-25% בשימוש בטיפולים מדי שנה.
ניראה כי הלקוח הישראלי אינו מודע לתוצאות השונות האפשריות לאחר הליך של הסרת שיער, ואם לשפוט לפי כמות התביעות והפניות למועצה לצרכנות בעקבות הבטחות על הסרת שיער לצמיתות שאינן מתמלאות, אנו יכולים להבין כי הלקוח אינו יודע את כל שעליו לדעת בתחום הסרות השיער.

למשל, אצל נשים, בשל השפעת הורמונים נשיים,הסרת שיער לצמיתות באזור הפנים, הבטן, הגב, הכתפיים או הצוואר, באופן ברור אינה טיפול לצמיתות, אולם יש הצלחה משמעותית. במקרים מסויימים הטיפול עלול אפילו להרע את מצב האישה, ובמיוחד אם האישה בת פחות מארבעים.אז, השיער במקום ההסרה עלול לצמוח סמיך וכהה יותר.

גם אצל גברים שמטופלים בשיער הגב והכתפיים, 30% ממסירי השיער באזור גיל ה - 40, מצמיחים שיער עבה וצפוף יותר באיזור המדובר.

                           מה מבטיחים מכוני הסרת השיער?

חלק מפרסומי מכוני הטיפול מבטיחים "הסרת שיער לצמיתות", אולם באותיות הקטנות או בשיחה מבהירה, תוכלו להבין כי התחזית האופטימאלית בכל סוג של טיפול, היא הפחתה של עד 80% מכמות השיער באזור המטופל.

מכוני הטיפול ממליצים להגיע לפחות לשישה טיפולי הסרת שיער ואף נאמר, כי הסרת השיער עשויה בהחלט להתרחש לצמיתות – בתנאי שהטיפולים גם הם מתרחשים לצמיתות. כלומר, כל זמן שהמטופל ממשיך ומבקר במכוני הסרת השיער, אכן, השיער לא ישוב לצמוח.

יחד עם זאת, חשוב לציין שטיפולי הסרת שיער באינפרא אדום מביאים לדילול משמעותי של השערות ולהחלשתן. את התוצאות הללו ניתן לראות כבר במהלך הטיפולים הראשונים.

                                   למה זה לא עובד?

לשערה הצומחת על הגוף שלנו, ישנם שלושה שלבי חיים – אנגן (שלב צמיחת השערה שנמשך כשלוש שנים לשערה), קטגן (שלב ביניים שנמשך כמה חודשים, כ 10% משערות הגוף נמצאות בשלב זה ) וטלוגן (שלב המנוחה והנשירה, הוא נמשך כמה שבועות). רק שערות הנמצאות בשלב הגדילה (אנגן) מגיבות לטיפול הלייזר ונהרסות. לכן, בכל טיפול נתן להסיר באופן קבוע רק חלק מהשערות.

כמו כן, יש קשר ישיר בין המצב ההורמונאלי של המטופל לבין הצלחת הטיפול. הפרעות הורמונאליות, גם מזעריות, יפריעו להסרת השיער ועלולים להפוך את תוצאות הטיפול על פיהם.

                        תביעות משפטיות והונאת לקוחות

כדאי לדעת, כי בשנים האחרונות ניראו לא מעט תביעות בנוגע להונאת לקוחות, כאשר מכוני הסרת השיער הבטיחו "הסרת השיער לצמיתות", וכמובן, שיער הלקוחות המשיך וצמח, גם לאחר מספר רב של טיפולים.

ה - FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי, מגיב לתלונות המצטברות אצלו ומזהיר כי כיום, לא ידוע על שיטה שמבטיחה הסרת שיער לצמיתות מהגוף.

עוד הוא מגדיר הפחתת שיער כהפחתה למשך 3 חודשים לפחות. משך זמן זה הוא "זמן ממושך" על פי הקריטריונים המוכרים, אולם במקרים כגון שיער גוף "חדש", או בעיות הורמונאליות שקשה לצפות מראש לעיתים, הטיפול עלול שלא להצליח ואף להחמיר את המצב.

דעו כי מידת השעירות באזור המבוקש תשפיע על כמות הטיפולים המומלצת על ידי המכון, כאשר המינימום יעמוד כנראה על לא פחות משישה טיפולים. כמו כן, הסרת שיער אינה אפקטיבית על שיער מאפיר, לכן במקרים כאלה כדאי לוותר על הטיפול מלכתחילה.

מכיוון שהסרת שיער נחשבת הליך רפואי-קוסמטי, ההמלצה היא להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום. ניתן לפנות אלינו בכל עת ובכל שאלה, הצוות המקצועי של מור קליניק ישמח לעמוד לרשותכם.

כדאי לנצל את הזמן לטיפולי אינפרא אדום.... התקשרי עכשיו לקביעת טיפול התנסות חינם.
מור קוסמטיקה רח' העוגב 2 ראשון לציון 052-8705343

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים