סוגי פילינג לעור הפנים

כיום מוצעים שלל טיפולי פילינג לעור הפנים בשימוש עם כימיקלים וטכנולוגיות שונות היוצרות צריבה של העור, ובסופו של דבר קילוף תאים מתים משכבת העור העליונה. קיימים מספר סוגי פילינג המבצעים רמות שונות של קילוף עור ועליהן נדבר במאמר זה.
 
·        פילינג שטחי – שימוש ביתי בתכשירים בעלי ריכוז חומצות נמוך המטפלים בשכבת העור העליונה ביותר. תכשירים אלו הינם בעלי מרקם גרגירי והינם מבצעים שיוף קליל של העור, מסייעים בהחדרת חומרי לחות והזנה ומצמצמים את הופעתם של השחורים בפנים. השפעת טיפול זה על תהליכי חידוש תאים היא אפסית יחסית לטיפולים מתקדמים יותר, זאת משום שריכוז החומר הפעיל בתכשירים אלו נמוך לכן הם אפקטיביים בעיקר לצרכי תחזוקה קוסמטית שוטפת של העור.
 
·        פילינג בינוני – הליך המבוצע על ידי קוסמטיקאית רפואית המוסמכת בשימוש בחומרים המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות או חומצות אלפא קטוניות בעלי ריכוז גבוה של חומר פעיל (10%-20%). פילינג בינוני מבצע צריבה כימית מבוקרת של העור המעודדת אותו לייצר רקמת עור חדשה ובריאה יותר. בימים שלאחר הטיפול העור מקבל גוון אדמומי ונפיחות קלה ולאחר שבוע העור מתחיל להתייבש, להתקלף ולחשוף שכבר עור חדשה. משך זמן הריפוי נמשך כ-5-10 ימים, ויש להקפיד להימנע מחשיפה לשמש והזנת העור בחומרי לחות עד ריפוי מוחלט של העור. ניתן לבצע פילינג בינוני גם באמצעות לייזר המציע רמת אפקטיביות דומה אך הטיפול עצמו לוקח מעט יותר זמן, וכמובן עולה יותר כסף. פילינג בינוני אפקטיבי בטיפול בכתמי עור, הסרת תאים מתים, החלקת קמטוטים, חידוש והצערת העור.
 
·        פילינג עמוק – פילינג עמוק מתבצע על ידי תרכובות המכילות חומרים פעילים בריכוז גבוה מאוד (בין 50% ל-70%) או על ידי קרן לייזר המוקרנת בעוצמה גבוהה על העור. מטרת טיפול פילינג עמוק היא לקלף את מרבית שכבות העור החיצוניות –האפידרמיס- עד לחשיפת השכבה העורית העמוקה – הדרמיס. הטיפול חודר אל מתחת שכבות העור, נספג לגוף וחודר לדם לכן טיפול כזה חייב להתבצע בחדר ניתוח עם ציוד ניטור לב, עירוי ומעקב אחר פעילות הכליות.
טיפול פילינג עמוק מתבצע אך ורק במרפאות של רופאי עור תחת הדרמה מקומית של הפנים או הרדמה מלאה. פילינג עמוק מסיר לחלוטין קמטים עדינים ומשפר מראה קמטים עמוקים, בנוסף להעלמה מוחלטת של כתמי שמש וצלקות. זמן ההחלמה מטיפול פילינג עמוק אורך כמספר חודשים שלאחריהם נחשפת שכבת עור חדשה. הטיפול לא מתאים לכולם ובאבחון לא נכון של העור הוא עלול לגרום לסיבוכים, לכן חשוב לבחור ברופא עור בעל ניסיון ולבקש לראות את כל האישורים המתאימים ממשרד הבראות טרם קבלת הטיפול.
 
אצלי במכון בראשון לציון אנו מציעים טיפולי פילינג קל ובינוני עם התאמה לסוג העור של הלקוח וצרכיו. כל הטיפולים כרוכים בשימוש עם חומרים רפואיים המאושרים על ידי משרד הבריאות ובמעקב צמוד של רופא עור. אז למה את מחכה? צרי כבר עכשיו קשר ואתאים לך את הטיפול המושלם ביותר עבורך.