טיפול פנים לעור פנים מעורב 

כיצד להתאים טיפול פנים לסוג עור מעורב?

חשוב מאוד לטפל בעור הפנים ולטפח אותו כדרך שבשגרה כבר בגילאים צעירים ובייחוד ככל שגילנו עולה והמנגנונים הפנימיים והטבעיים שלו נחלשים. את סוג הטיפול יש להתאים, בין השאר, לסוג העור. בתחומיי הקוסמטיקה השונים נהוג לחלק את סוגי העור השונים לארבע קטגוריות עיקריות:

• עור פנים נורמאלי ורגיל שמראהו אחיד, הוא מאוזן ואיננו יבש או שומני מדיי.

  • עור שמן שומני מטבעו ומבריק, לרוב כתוצאה ישירה של פעילות יתר של בלוטות השומן.
  • עור יבש בו פעילותן של בלוטות השומן היא נמוכה מדיי ומראהו סדוק ומתוח מאוד.
  • עור מעורב המשלב את שלושת סוגי העור הקיימים, רגיל, שמן ויבש באזורים שונים.חשוב לציין, כי הגדרת סוג עורנו איננה כה פשוטה אך היא חשובה ביותר כדי לדעת כיצד לטפל בעור בצורה הטובה והיעילה ביותר ולהתאים לו את התכשירים הקוסמטיים הטובים ביותר עבורו.

נוסף לכך, יש להדגיש כי סוג עורנו איננו סטאטי והוא משתנה מעת לעת כתוצאה מהשפעתם של גורמים פנימיים ושל גורמים חיצוניים כאחד.

בין הגורמים הפנימיים המשפיעים על השינויים המתרחשים בעור אפשר להזכיר: תהליכים הורמונאליים שונים, סיבות תורשתיות או אפילו מתח נפשי. בין הגורמים החיצוניים המשפיעים על סוג העור ניתן למנות: תנאי אקלים, חשיפה לא מוגנת לשמש ואפילו עישון.

למעשה, לכל סוגי העור נדרש טיפול פנים בסיסי משותף: ניקיון הפנים באמצעות ג'ל או סבון, שימוש קבוע בקרם הגנה נגד קרינה, שימוש בקרם לחות מתאים וטיפולים נוספים בהתאם לנדרש. נוסף לכך, יש להקפיד להתאים את סוג התכשירים השונים לסוג העור כדי להשיג את התוצאות הרצויות ולשמור על מראה עור מטופח.התקשרי עכשיו!!!   052-8705343

טיפולי פנים כוללים 30 דקות רפלקסולוגיה במתנה!!!

הטיפול בעור מעורב

עור מעורב הוא עור פנים בו ישנן דרגות שומניות שונות באזורים שונים. למעשה, כמעט לכל סוג עור ישנה נטייה לאזור שמנוני יותר המכונה "אזור ה-T"; אזור זה כולל את המצח, את האף ואת הסנטר.

אזורים אלה נוטים להיות שומניים יותר מאשר אזורים אחרים בשל ריבוי בלוטות השומן באזור. לכן, הטיפול בעור מעורב דורש לעתים קרובות שימוש קבוע ביותר ממוצר טיפוח קוסמטי אחד תוך התאמה של התכשירים השונים לאזורי הפנים השונים.

כאשר קיימת בעיה בחלק פנים מסוים, כדוגמת ברק שומני באזור האף, ניתן אף להשתמש במוצר קוסמטי ייעודי לטיפול באזור הפנים הבעייתי. כאשר הבדלי השומניות בין האזורים השונים אינם גדולים במיוחד, יכול הטיפוח היומיומי להתבסס בעיקרו על תכשירי קוסמטיקה המותאמים כבר בהגדרתם לשני סוגי העור.

בשוק קיימים היום מוצרי קוסמטיקה רבים המותאמים לבעלי עור מעורב שאינו קיצוני בפעריו, כדוגמת: "ג'ל ניקוי לעור רגיל עד שמן" או "קרם לחות לעור רגיל עד יבש". כאשר פערי השומניות בין האזורים השונים בפנים הם גדולים ביותר, ניתן להשתמש במוצרי קוסמטיקה שונים לכל אזור בהתאם לאפיונו: יבש, נורמאלי או שמן.

גם אם עורכם מעורב, חשוב לזכור כי לצורך טיפוח שגרתי יש, למעשה, להקפיד על כמה כללי יסוד האופייניים לכל סוגי העור:

יש להגן על העור מפני השמש, להקפיד על תזונה מתאימה, על ניקוי הפנים ועל הענקת לחות מתאימה. נוסף לכך, חשוב מאוד לבחון כיצד משפיע כל תכשיר באופן אישי על העור ולבדוק עד כמה הוא מתאים.