רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


איך מטפלים באקנה בישבן?


אקנה בישבן הוא תופעה מציקה, לא נעימה ומביכה.

חשוב להבין כי התופעה הזו, שיכולה לתקוף כל אחד, גברים ונשים, ובכל גיל, לא חולפת מאליה ודורשת טיפול. מומלץ להתגבר על המבוכה ולטפל באקנה לפני שהפצעים יתייבשו ויותירו צלקות לא מחמיאות.

אקנה נגרם מערבוב של תאי עור מתים עם החלב המיוצר בגופנו ומופרש מבלוטות החלב. עודף הפרשה גורם לסתימה של התאים והנקבוביות ומונע חדירת חמצן אליהן. הגודש יוצר נפיחות שמזדהמת וכך נוצרים פצעי האקנה המוגלתיים.

משלב זה מדובר כבר בפצע זיהומי. מיקום האקנה, בישבן, ללא היכולת לאוורר את המקום ולייבשו עלול לגרום לאקנה להמשך זמן רב מהרגיל. לכן, טפלו בתופעה ומייד.

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר שנמצאו יעילות באופן מרשים לסילוק האקנה מהישבן הוא טיפול IPL.

מדובר על פיתוח חדשני למדי שסחף את עולם האסתטיקה בסערה, ובצדק. זהו טיפול לא פולשני, לא מכאיב ובלתי מסוכן, לא בטווח הקצר ולא בטווח הארוך. כל הרעיון מבוסס על שימוש בקרני אינפרא אדום, המוקרנות היישר אל אזור האקנה.

אלו הן קרניים שיש להן אור וחום מרובים, ובאפשרותן לחדור את שכבת העור החסומה ולאפשר בראש ובראשונה מעבר חמצן אל התאים. מעבר חמצן זה תורם ליבוש הפצעים בעוד שקרני האינפרא מסייעות גם בניקוי המקום. לאחר שנפתחו הנקבוביות, קל יותר לשלוט בניקוי שלהן ובעיקר, לאחר ייבושם, לא יותירו הפצעים כל צלקת או כתם, כתזכורת לתקופה העגומה הזו.
 
 אקנה בישבן יכול להגרם לכל אחד ואחת, בכל גיל וללא תלת בדבר. הגורמים שיכולים בכל זאת להשפיע על ההיווצרות שלו הם מזון עתיר בשומן, מיעוט בשתיית מים, מתחים ושינויים הורמונליים.

בניגוד לדעה הרווחת זה דווקא תופעה שכיחה, ולא מאפיינת דווקא את גיל ההתבגרות. אקנה בישבן היא מחלת עור זיהומית, הנוצרת בשל הפרשה עודפת של בלוטות החלב. בשל ההפרשה העודפת נסתמות הנקבוביות ולא מאפשרות מעבר חמצן וכך נוצרים אותם ראשים מוגלתיים.

אפשר לחכות שזה יתייבש ויעבור, ובנתיים לסבול מדימוי עצמי נמוך, מבוכה וגם כאבים. בנוסף, אם נחכה שזה יעבור ויתייבש סביר להניח שיישארו לנו "מזכרות" בצורת צלקות או כתמים. ואפר גם לטפל באקנה, במהירות, ביעילות וללא כאבים.


הטיפול שהוכח כיעיל ביותר, אפקטיבי וללא צורך בתרופות או בטיפול פולשני הוא IPL. מדובר בשיטה הפועלת בשימוש בקרני אינפרא אדום, אינה פולשנית וללא כאב בשילוב עם חומרים פעילים מקבלים תוצאות מהירות על ידי הקוסמטיקאית.

גלי אינפרא אדם מבוססים על כמות חום ואור רבים. הקרנה שלהם בתדרים קבועים ובמקצב אחיד מסייעת לפתוח את הנקבוביות החסומות ובשלב הראשון כבר מתאפשר מעבר חמצן דרך הנקבוביות החסומות.

בהמשך מסייע הטיפול לקלף את שכבת העור העליונה ולעודד צמיחת תאי עור חדשים ונקיים מהאקנה. המשך שמירה על היגיינה ויבוש המקום, תזונה נכונה ופחות סטרס משלימים את הפעולה ואתם חוזרים לשגרת חייכם ומניחים את פרק האקנה מאחוריכם.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים